Login

Eksfoliacja kwasowa

"Migdałowy Blask" - zabieg złuszczania kwasem migdałowym i polihydroksykwasami AHA+PHA

Bardzo efektywny zabieg chemicznego złuszczania naskórka i stymulowania skóry do samoregeneracji. Spektakularne efekty obserwowane są na skórach: łojotokowych, przesuszonych, suchych, dojrzałych, z przebarwieniami posłonecznymi, ze zmianami bakteryjnymi, z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

Wskazania do zabiegu:

- hiperpigmentacje, szorstkość skóry,

- cera łojotokowa, posiadająca zmarszczki i bruzdy lub blizny potrądzikowe,

- przebarwienia pigmentacyjne (posłoneczne, pozapalne, ostuda),

- trądzk pospolity z obecnością zaskorników,

- rozszerzone ujścia gruczołów łojowych skóry,

- rozszerzone naczynia krwionośne,

- trądzik różowaty,

- sucha i przesuszona skóra, szara i pozbawiona blasku.

Zabieg polecany o każdej porze roku, nawet latem. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na działania promieni UV, jednak należy pamiętac, że podczas eksfoliacji wierzchnie warstwy rogowe naskórka zostają usunięte, przez co skóra jest bardziej narażona na szkodliwe działanie promieni. W okresie letnim zalecamy ostrożność.

Przeciwwskazania:

Egzema, opryszczka, ciąża, podrażniona skóra, grzybica, łuszczyca, chemioterapia, bezpośrednio po usunięciu zęba; skóra tuż po depilacji, dermabrazji, zabiegu elektrolizy, uszkodzenie oraz stany zapalne skóry, leczenie retinoidami, nadwrażliwość na kwasy AHA+PHA

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Zaleca się wykonianie serii 6 zabiegów w odstępach minimum jednotygodniowych, poprzedzonych minimum 7-dniowym przygotowaniem skóry preparatem kwasami AHA, AHA+PHA lub PA+BHA stosowanym przez klienta na noc.

PIELĘGNACJA DOMOWA

Zakaz opalania się przez minimum 4 tygodnie o zabiegu. Następnego dnia po zabiegu klient powinien zastosować Krem multiwitaminowy SPF18 i stosować go każdego dnia w czasie trwania kuracji oraz 2 tygodnie po jej zakończeniu. Na noc należy aplikować krem z kwasami AHA, AHA+PHA lub PA+BHA. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zbiegu (najlepiej po 24 godzinach). Bezwzględny zakaz zdrapywania zluszczającego się naskórka. Należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu. Kilka dni po zabiegu wskazane jest intensywne nawilżanie skóry i stosowane odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej. Już kilka dni po zabiegu eksfoliacji można wykonać zabiegi kosmetyczne (poza złuszczającymi).

 

"Efekt Motyla" - zabieg złuszczania kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym PA+BHA

Wyjątkowe połączenie trzec aktywnych kwasów zapewnia działanie mieszaniny eksfoliacyjnej na wielu poziomach, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, zapobiega nadmiernej keratynizacji ujść mieszka włosowo-łojowego i powstawaniu zaskórników, przyspiesza intensywną regenerację skóry dzięki produkcji kolagenu i elastyny. Zapewnia głęboką penetrację oraz intensywność działania agresywnych peelingów z jednoczesnym zachowaniem niskiego poziomu podrażnień skóry.

Wskazania:

- skóra dotknięta fotostarzeniem się skóry lub zniszczona słońcem,

- trądzik pospolity (również w fazie aktywnej) i blizny potrądzikowe,

- skóra łojotokowa z rozszerzonymi porami,

- przebarwienia,

- nadmierne rogowacenie naskórka, widoczne zaskórniki,

- obniżona jędrność skóry i elastyczność, drobne zmarszczki,

- skóra wymagająca głębokiej regeneracji.

Zabieg wykonujemy wiosną i jesienią. Zalecana ochrona przeciwsłoneczna w trakcie i do 2 tygodni po zakończonej serii zabiegów.

Przeciwwskazania:

Infekcje skórne w fazie aktywnej (opryszczka), nadwrażliwość na składniki receptury preparatów, przerwanie ciągłości naskórka, zapalenie tkanki łącznej, ciąża i karmienie piersią, skłonność do powstawania bliznowców, duża ilość zmian melanocytowych, leczenie retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy, AZS.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW

Wykonanie serii 6 zabiegów w odstępach 7-10 dni, poprzedzonych min. 14-dniowym przygotowaniem skóry preparatem z kwasami AHA, AHA+PHA lub PA+BHA stosowanym przez klienta na noc.

PIELĘGNACJA DOMOWA

Zakaz opalania się przez min. 4 tygodnie. Następnego dnia po zabiegu klient powinien zastosować Krem multiwitaminowy SPF18 i stosować go każdego dnia w czasie trwania kuracji oraz 2 tygodnie po jej zakończeniu. Na noc należy aplikować Krem z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym. Makijaż można nakładać kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 h). Bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka. Należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie do 48 h po zabiegu.