Zabiegi parafinowe

+

Często mówi się o pielęgnacji twarzy, włosów oraz całego ciała, jednocześnie zapominając o pielęgnacji dłoni oraz stóp. Jest to zabieg wielce niedoceniany, a równie ważny!

Dłonie są częścią ciała, która jest najbardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego. Mówimy o chlorowanej wodzie, detergentach, substancjach chemicznych, oraz czynnikach atmosferycznych.

Skóra dłoni pozbawiona jest praktycznie gruczołów łojowych, ma również bardzo cienką tkankę tłuszczową. Elementy te prowadzą do jej szybkiego starzenia się.

Zarówno wszelkie prace domowe, jak i często zawodowe niszczą nasze dłonie. Można je chronić używając rękawiczek oraz stosując kremy ochronne.

Warto raz na jakiś czas oddać swe dłone w ręce kosmetyczki.

Parafina zastosowana na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje. Podczas zabiegu oddaje ona ciepło, które następnie wnika głęboko do tkanek, pobudza krążenie krwi oraz otwiera pory skórne. Każdy kosmetyk położony pod parafinę będzie się zatem szybciej i głębiej wchłaniał. 

Efekty?

- miękka, jędrna i nawilżona skóra,

- poprawa krążenia,

- jest to również świetny sposób na rozluźnienie mięśni i złagodzenie bólu stawów,

- wzmacnia rozdwajające się paznokcie,

- hamuje proces starzenia się skóry,

- niweluje przebarwienia.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PARAFINOWEGO

Zabiegu parafinowego nie należy wykonywać u osób chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, a także egzema. Jeżeli osoba poddająca się zabiegowi cierpi na niewydolność układu krążenia, nie powinna aplikować parafiny na rozległy obszar ciała podczas jednego zabiegu.

 

Zapytaj o produkt

Komentarze