Login

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż kamieniami

 

Masaż kamieniami to dobry wybór, gdy bolą cię mięśnie, drętwieją ręce, masz złą przemianę materii lub stargane nerwy. Pozwól, aby obłożono cię kamieniami. To działa: odpręży cię, odświeży. Wstaniesz z nową energią do życia.

Na czym polega działanie masażu z wykorzystaniem kamieni?

Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu.

Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.

Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami - każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii.

Jakie efekty daje masaż kamieniami?

Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy.

Poddając się masażowi kamieniami, można liczyć na:

 • poprawę odżywienia skórnego,
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
 • poprawę zdolności mięśni do wysiłku,
 • przyspieszenie regeneracji mięśni po aktywności fizycznej,
 • poprawę funkcjonowania układ krążenia,
 • zmniejszenie obrzęków,
 • złagodzenie skutków i objawów stresu,
 • pełen relaks i odprężenie.

Sam zabieg, w połączeniu z olejkami eterycznymi oraz przyjemną muzyką wpływa na zmniejszenie napięcia nerwowego. Po zabiegu pacjent wychodzi wypoczęty i w doskonałym nastroju.

Kto powinien poddać się masażowi gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu. Stąd też istnieje wiele wskazań do jego prowadzenia. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • nadwagę i otyłość,
 • nerwice typu psychogennego,
 • stany pourazowe,
 • choroby reumatyczne,
 • zaparcia,
 • niektóre schorzenia neurologiczne,
 • stany po udarze mózgu,
 • okres rekonwalescencji po długotrwałej chorobie.

Przeciwwskazania do masażu kamieniami

Chociaż masaż z wykorzystaniem gorących kamieni jest bezpieczny i bezinwazyjny, istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu.

Jeśli:

 • masz gorączkę,
 • cierpisz z powodu chorób zakaźnych,
 • przechodzisz ostre stany zapalne,
 • zmagasz się z chorobą nowotworową,
 • cierpisz z powodu zakrzepów czy zapalenia żył,
 • jesteś kobietą w ciąży,
 • borykasz się z niewyrównanymi wadami serca,
 • cierpisz z powodu łamliwości kości,

musisz zrezygnować z masażu kamieniami. W wielu przypadkach możesz poddać się zabiegowi, gdy powrócisz do pełnego zdrowia lub sprawności.

Żeby mieć pewność, że schorzenie nie jest przeszkodą do przeprowadzenia masażu, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Czas trwania masażu 1,5h.

Cena: 100 zł

 

Masaż hinduski AYURVEDA AGHYANGA

Jest to masaż oczyszczający całego ciała, wykonywany specjalną kompozycją olejków podgrzewanych w kominku. Masaż obejmuje cale ciało, twarz, głowę.

Masaż pobudza układ krążenia, uspokaja system nerwowy i wzmacnia mięśnie. Wspomaga trawienie, detoksykuje, oczyszcza krew i dotlenia komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Masaż ten intensywnie przyspiesza produkcję hormonów w skórze. W Ayuverdzie stosuje się przeważnie oleje ziołowe o różnym działaniu - są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące.

Masaż Abhyanga wzmacnia system nerwowy i immunologiczny, regeneruję tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Oleje ajuwerdyjskie poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, pomagają stworzyć na niej zdrowe środowisko oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Przygotowanie: 2 godziny przed masażem nie należy jeść, ani pić alkoholu, kawy. Można spożywać płyny, ale w ograniczonej ilości.

Czas trwania:

Standard: 60 min - 120 zł

Full (ciało + głowa + twarz): 90 min - 160 zł

Masaż japoński SHIATSU

Zwany też akupunkturą bez igieł. Jest to masaż, który wykonuje się kciukami. Przed przystąpieniem do masażu wykonuje się szereg ćwiczeń rozciągających i rozluźniających. Obejmuje całe ciało, w tym twarz i głowę. Masaż pozytywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i uruchamia własne siły obronne organizmu, które walczą z różnymi chorobami i zagrożeniami zdrowotnymi. poprzez uciskanie odpowiednich punktów na ciele stymuluje się układ nerwowy oraz pracę niektórych narządów organizmu.

Masaż wykonywamy jest na sucho, w ubraniu wierzchnim (dresy, legginsy, bluza lub koszulka), przy czym bieliznę należy zdjąć.

Przygotowanie: 60 min przed masażem nie należy spożywać posiłków, ani przyjmować jakichkolwiek płynów.

Czas trwania: 60 min - 90 zł

 

Masaż filipiński HILOT

Technika masażu filipińskiego Hilot to przede wszystkim połączenie różnych metod pokonywania bólu. Ten leczniczy i jednocześnie głęboko relaksujący masaż zawiera na początku delikatne, płynne ruchy całych dłoni, które pozwalają terapeucie na wyszukanie miejsc będących źródłem bólu. Po delikatnych i płynnych ruchach następują mocne uciski, z elementami refleksologii. Masaż Hilot jest jednocześnie masażem leczniczym, odprężającym i pozwalającym zachować witalność.

Hilot jest starożytną sztuką filipińskich uzdrowicieli. Jest to masaż ściśle praktykowany przez wielkich mistrzów związanych z uzdrawianiem wysoko w górach, w wioskach pełnych folkloru, przez 500 lat stosowany do leczenia wojowników i żołnierzy, obecnie jest stosowany w wielu ekskluzywnych Spa oraz hotelach na Filipinach, ale i wśród zwykłego społeczeństwa.
Hilot Pinoy, to nie tylko technika masażu, ale jest bardzo podobna do akupunktury, aromaterapii, refleksoterapii. Hilot nie tylko łagodzi stres, ale również ma działanie odmładzające i uzdrawiające.
Masaż Hilot Pinoy to narzędzie do pozbycia się wielu schorzeń, wzmacnia układ odpornościowy, uwalnia od bólu i sztywności karku, pleców, kręgosłupa.
Masaż Hilot Pinoy to holonistyczne i filipińskie podejście do naturalnego, codziennego naszego zdrowia. Jest częścią systemu odnowy biologicznej. Istnieją dwie główne teorie, na których są oparte holistyczne techniki masażu - jedna pochodzi Wschodu, a druga z Zachodu. *Zachodnie techniki masażu są skierowane na usuwanie nieprawidłowości strukturalnych ciała i skurczów, których przyczyną jest niewłaściwa postawa oraz sposób poruszania się, nawyki, stres lub nadmierny wysiłek. Jego celem jest pobudzanie i rozciąganie mięśni, wyrównywanie struktury ciała i wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego odprężenia. Za pomocą masażu można usunąć skurcze i napięcia, które wywołują zaburzenia układu krążenia oraz układu oddechowego, trawiennego, nerwowego i limfatycznego, co z kolei powoduje bóle i dolegliwości. Organizm, którego wszystkie układy działają prawidłowo, potrafi sam poradzić sobie z infekcjami i chorobami.

*Wschodnie techniki masażu są bliższe shiatsu i polegają na pobudzaniu przepływu energii wzdłuż kanałów energetycznych organizmu. Oparte są na często na idei energii Qi, czyli siły życiowej przebiegającej wzdłuż niewidzialnych kanałów ciała (mniej więcej równolegle do układu krążenia). Uważa się, że z chwilą zablokowania energii Qi zostaje zachwiana równowaga organizmu, czego rezultatem są choroby, ból i ogólne pogorszenie stanu zdrowia. Celem masażu jest pobudzenie przepływu Qi do osłabionych obszarów ciała, usunięcie przeszkód przepływu energii i uwolnienie energii z obszarów nadaktywnych. Dla zwiększenia skuteczności leczenia masaż może być uzupełniony aromaterapią, shiatsu i ziołolecznictwem. Masaż wprowadza ciało w stan głębokiego odprężenia, redukując napięcie, stres, wady postawy i poruszania się oraz różne inne złe nawyki. Przynosi ulgę w stanach niepokoju, napięcia, depresji i zmęczenia oraz w dolegliwościach związanych z zaburzeniami krążenia, układu trawiennego, wydalniczego, oddechowego, nerwowego i mięśniowo-szkieletowego.

Plecy (30 min) - 45 zł

Całe ciało (60 min) - 90 zł

Całe ciało (90 zł) - 120 zł

 

Masaż bańką chińską

Technika masażu oparta na zasadach starożytnej medycyny chińskiej. Polega na wykorzystaniu podciśnienia, które wytwarzane jest w gumowej bańce przez usunięcie z niej powietrza. Zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką powoduje przekrwienie oraz poprawę elastyczności skóry, rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawiając tym samym ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanek. Pobudzone w wyniku masażu krążenie, pomaga pozbyć się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które są przyczyną cellulitu. Daje dobre efekty w zwalczaniu cellulitu i modelowaniu tkanki tłuszczowej ud, pośladków. Może spowodować usunięcie obrzęków oraz bólu. Poprzez odblokowanie przepływu energii chi, prowadzi do zrelaksowania organizmu.


Przeciwwskazania do zabiegu:

 • podwyższona temperatura ciała,
 • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (uczulenia, egzemy)
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • wysiękowe zapalenie stawów,
 • żylaki,
 • ciąża.

 Czas: 60 min - 60 zł

 

Kriomasaż

Masaż lodem wywołuje silne przekrwienie, co powoduje szybsze odprowadzanie produktów przemiany materii, lepiej dotlenia i odżywia masowane tkanki, dzięki czemu następuje szybsza regeneracja i rozluźnienie mięśni oraz zmniejszenie bólu. Masaż szczególnie polecany zarówno przed jak i bezpośrednio i po intensywnym wysiłku. Zabieg stosuje się również prewencyjnie w zespołach przeciążeniowych układu kostno-stawowego oraz bolesnych napięć mięśni. Masaż działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Polecany dla osób z problemami stawowymi.

Jakie zalety ma kriomasaż dla urody? Naprzemiennie zwęża i rozszerza naczynia krwionośne. Dzieki temu poprawia stan napięcia i elastyczności skóry, wzmacnia naczynka, zwalcza cellulit oraz wspomaga odchudzanie.

Zalety:

 • Poprawia zaopatrzenie skóry w pożywienie i tlen,
 • Skóra szybciej się regeneruje i witalizuje,
 • Nabiera jędrności i elastyczności,
 • Zmniejsza się cellulit, zmniejszają opuchnięcia,
 • Modelowanie sylwetki,
 • Poprawa kolorytu skóry,
 • Uelastyczniają się kruche naczynka krwionośne,
 • Jest odnową biologiczną dla mięśni. Hartuje.

Przeciwwskazania:

 • Przeziębienie, różnego pochodzenia ostre schorzenia dróg oddechowych, grypa,
 • Osłabienie organizmu, stany zapalne ostre (niewskazany masaż lodem, wskazane oziębianie),
 • Zapalenie pęcherza moczowego i miedniczek nerkowych,
 • Uszkodzenia skóry – nie stosować na otwarte rany,
 • Poważne schorzenia serca i układu krążenia (silnie zmniejszona reaktywność naczyń), miejscowe zaburzenia ukrwienia kończyn,
 • Zaburzenia rytmu serca przy jego częstości wyższej od 100/min.,
 • Nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia,
 • Przecieki żylno-tętnicze w płucach, przebyte zakrzepy żylne i zatory tętnic obwodowych,
 • Zespół Prinzmetala (odmiana choroby wieńcowej),
 • Zaawansowana miażdżyca,
 • Nadwrażliwość na zimno, Zespół Raynauda, Zespół Aspergera,
 • Krioglobulinemia,
 • Hemoliza w reakcji na zimno,
 • Kolagenozy,
 • Kriofibrynogemia,
 • αgammaglobulinemia,
 • Reakcja uczuleniowa (pokrzywka) na zimno,
 • Niedoczynność tarczycy – tylko jeśli nie jest leczona,
 • Znaczna niedokrwistość,
 • Zaawansowana choroba nowotworowa,
 • Obecność miejscowych odmrożeń.

 Czas: 20-30 min - 50 zł

 

Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Masaż twarzy, szyi i dekoltu to nie tylko doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale także metoda na zachowanie młodości. Wykonując taki masaż sprawiamy, że skóra jest lepiej dotleniona, pobudzona do odnowy, uelastyczniona i wzmocniona.

Przeznaczenie: zabieg przeznaczony dla kobiet ze skórą szarą, zmęczoną, źle odżywioną, zwiotczałą, niedotlenioną, pozbawioną elastyczności, jędrności i blasku. Szczególnie polecany kobietom żyjącym w ciągłym stresie i przemęczeniu. Zalecany jest również profilaktycznie osobom chcącym jak najdłużej cieszyć się młodością swojej skóry.

Efekt zabiegu: Dotleniona, promienna, odżywiona i nawilżona skóra. Rozluźnione i wzmocnione mięśnie. Poprawione krążenie krwi i limfy. Wyeliminowane objawy stresu i niepokoju. Po zabiegu następuje całkowite wyciszenie - usunięte zostaje napięcie mięśniowe, ból głowy oraz sztywnienie karku. Zakończenia nerwowe ulegają uśmierzeniu i regeneracji. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki poddane wygładzeniu stają się mniej widoczne. Wzrost elastyczności skóry i mięśni przyczynia się do zapobiegania powstawianiu nowych zmarszczek. Zbędne produkty przemiany materii zostają szybciej usuwane. Dzięki usprawnieniu krążenia żylnego, tętniczego i limfatycznego, jak również zwiększeniu wydzielania potu i łoju, następuje oczyszczenie skóry.

Przeciwwskazania ogólne:

 • skóra zmieniona patologicznie,
 • przerwanie ciągłości tkanek w miejscu zabiegu,
 • mikrourazy,
 • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • choroby skóry,
 • zakażenia skóry,
 • stany gorączkowe,
 • choroby zakaźne,
 • ekstrakcja zęba (do 3 dni).

 Czas: 60 min - 40 zł

 

MASAŻ POPORODOWY

Zostałaś niedawno mamą? To niezwykły etap w życiu każdej kobiety, wielka odpowiedzialność, ale i duże obciążenie dla Twojego ciała. Zasługujesz na chwilę dla siebie!

Pozwól nam o Ciebie zadbać - odpręż się, odpocznij. Proponujemy poporodową serię trzech masaży, które pomogą ciału wrócić do stanu przed ciążą. Masaże nie tylko rozluźnią zmęczone mięśnie, ale pomogą napiąć skórę i przywrócą jędrność.

Znajdź tę chwilę dla siebie, by potem powrócić do swojego małego szczęścia pełna energii i gotowa na dalsze radosne odkrywanie świata!

 Czas: 60 min - 100 zł