Login

RYTUAŁY NA CIAŁO

Rytuały na ciało to luksusowe zabiegi, które pozwalają oczyścić ciało i umysł oraz poczuć głęboki relaks.
Rytuały można połączyć z seansem w saunie w kapsule. Kapsuła SPA jest nowoczesnym urządzeniem w dziedzinie odnowy biologicznej, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Połączenie sauny parowej z hydromasażem daje zaskakujące efekty – przyspiesza metabolizm, poprawia stan skóry, oczyszcza organizm, redukuje stres, łagodzi ból i napięcia mięśniowe.

Rytuały firmowe (M’onduniq, Herla):
Luksusowy Złoty Miód i Mleko – zabieg regenerujący
Aksamitna Jagoda – zabieg odżywczy
Słodkie Truskawkowe Love – zabieg nawilżający
Czekoladowe Modelowanie – modelowanie sylwetki
Zapach Orientu – zabieg wyszczuplający

Rytuał rozpoczynamy od peelingu całego ciała. Następnie czeka nas przyjemny seans w kapsule SPA z sauną parową i hydromasażem, po czym wykonywany jest relaksacyjny masaż ciała przy użyciu aromatycznych olejków. Aplikacja dobroczynnego masła jest zwieńczeniem rytuału. Przez cały ten czas towarzyszyć Wam będą świece i relaksacyjna muzyka. 🎶

Efekty Idealnie wygładzona, odżywiona i nawilżona skóra, głęboki relaks, wyciszenie, oczyszczenie organizmu. Wszystko to, czego potrzebujemy w dzisiejszym świecie pełnym stresu i pośpiechu.

 

HAMMAM

Turecki rytuał oczyszczający z marokańskim mydłem Savon Noir i glinką Ghassoul.

Pielęgnacja dla ciała i ducha - łączy w sobie tradycyjne zabiegi z Bliskiego Wschodu i współcześnie znaną pielęgnację ciała.

Tajemniczo brzmiące słowo „hammam” to nic innego, jak bliskowschodnie określenie łaźni parowej. Tradycję kąpieli w łaźniach zapoczątkowali starożytni Grecy i Rzymianie, którzy w termach korzystali z pary, jaka powstawała po polaniu wodą rozgrzanych kamieni, jednak obecną postać zawdzięcza Turkom i Arabom.

W obecnej, znanej nam dziś formie, nadal jest połączeniem oczyszczania, dogłębnej pielęgnacji ciała i ukojenia dla duszy.

Cały rytuał składa się z czterech, kolejno po sobie następujących, etapów, których działanie wzajemnie się uzupełnia.

Etap 1 – NAWILŻENIE
Odbywa się w saunie parowej, w której ciepła para zwilża i zmiękcza skórę, a następnie otwiera pory, usuwając toksyny i przygotowując do dalszej pielęgnacji.

Etap 2 – OCZYSZCZENIE I ZŁUSZCZENIE
Polega na obmyciu ciała pianą uzyskaną z mydła Savon Noir.
To czarne, naturalne mydło potasowe, wytworzone z oleju i zmiażdżonych czarnych oliwek. Jego receptura od wieków pozostaje taka sama. Po nałożeniu na lekko wilgotną skórę zmienia się w kremową, brunatną pianę. Mydło ma właściwości nawilżające i lekko złuszczające, po nałożeniu na skórę i delikatnym masażu specjalną ziarnistą rękawicą Kessa, usuwa martwe komórki i pobudza krążenie.

Etap 3 – OCZYSZCZANIE GLINKĄ GHASSOUL
Ten etap dostarcza oczyszczonej skórze cennych substancji odżywczych.
Glinka Ghassoul wydobywana jest od XII wieku z jedynych znanych na świecie złóż, znajdujących się w Maroku, w górach Atlas, w dolinie Moulouya. Po zmieszaniu jej z wodą powstaje błotnista pianka o znakomitych właściwościach myjących i odtłuszczających. Pianka pochłania zanieczyszczenia i od wieków używana była przez marokańskie kobiety do mycia skóry oraz włosów. Ma również działanie nawilżające, poprawia elastyczność i jędrność skóry.

Etap 4 – NAMASZCZENIE I MASAŻ
To ostatnia część zabiegu: polega na wmasowaniu w całe ciało oleju arganowego - eliksiru młodości, o silnym działaniu nawilżającym i regenerującym.

Poczuj cudowne odprężenie i orientalny klimat w naszym Instytucie - Rytuał Hammam to idealny sposób na chwile zapomnienia i mentalną podróż do egzotycznych krajów.