PEELING KAWITACYJNY

Kategoria: ZABIEGI NA TWARZ
+

Peeling kawitacyjny jest to oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania twarzy.
Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. To metoda, która nadaje się do zastosowania również przy cerze wrażliwej.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Efektem tego rodzaju peelingu jest od razu gładsza, wyraźnie oczyszczona skóra. Normalizowane jest wydzielanie sebum, mniej widoczne stają się wągry i zaskórniki. Wyraźnie poprawia się gospodarka wodna skóry, przez co jest ona bardziej nawilżona, woda zaś nie ucieka tak szybko z głębszych warstw skóry.

Zalety zabiegu:

- bezbolesny i bezpieczny,

- brak efektów ubocznych,

- stosowany do każdego rodzaju skóry,

- przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych.

Peeling kawitacyjny – do jakiej cery?

Ten rodzaj peelingu nadaje się do każdego rodzaju cery. Niezależnie od jego rodzaju będą widoczne efekty. Cera dojrzała będzie jaśniejsza i stanie się optycznie młodsza, bardziej natleniona. Cera trądzikowa będzie dogłębnie oczyszczona, a zmiany trądzikowe mniej widoczne. Skorzysta również cera tłusta, u której znormalizowane zostaną gruczoły łojowe, przez co będzie mniej się świecić. Również kobiety, które mają cerę tłustą, a mimo to codziennie noszą pełny makijaż, zauważą, że po jakimś czasie stosowania twarz przez dłuższy czas pozostaje matowa i nie świeci się. Jak już wspominano również cera wrażliwa nie odczuje negatywnych skutków działania peelingu kawitacyjnego. Nadaje się on również dla cery podatnej na alergie, ponieważ stosuje się tutaj tylko zwykłą wodę i jej właściwości fizyczne. Nie ma tu środków, które mogłyby spowodować uczulenie lub reakcję alergiczną.

To doskonała alternatywa dla wszystkich kobiet, które z jakiś względów nie mogą stosować innych metod oczyszczania cery.

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu usuwania martwego naskórka za pomocą kawitacji jest bardzo prosty. Głównym narzędziem w całym procesie jest specjalna głowica, która emituje ultradźwięki.

Klientki mają podczas przesuwania głowicy po skórze różne wrażenia – najczęściej porównywane są one do delikatnego drżenia. Niekiedy towarzyszy zabiegowi lekkie szczypanie, ale zdarza się raczej u tych pań, które mają skórę wrażliwą. Peeling możemy wykonać w każdej partii ciała, ale najczęściej jest wykonywany w górnej części ciała. Obejmuje twarz, dekolt, ramiona, szyję oraz plecy.

Wskazania:

- rozszerzone pory,

- skóra przetłuszczająca,

- skóra zmęczona słońcem i wymagająca regeneracji,

- trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy),

- zaskórniki.

Przeciwwskazania:

- ciąża,

- nowotwór,

- osteoporoza,

- padaczka,

- niewydolności krążenia,

- metalowe implanty w ciele,

- rozrusznik serca,

- zmiany skórne.

Zalecenia po zabiegu:

Ze względu na oczyszczanie i całkowite usunięcie zrogowaciałego naskórka zaleca się unikania ekspozycji na słońce. Nie zaleca się również odwiedzania solarium bezpośrednio po wykonanym peelingu kawitacyjnym. Solarium działa nawet bardziej inwazyjnie na skórę niż słońce.

Częstotliwość zabiegów:

Zabieg można wykonywać 1 raz w tygodniu lub co dwa tygodnie w serii zabiegów.

Profilaktycznie 1 raz w miesiącu.

Czas trwania zabiegu ok. 1,5h z masażem twarzy, szyi, dekoltu i maseczką.

 

DZIAŁANIE

Działanie OCZYSZCZAJĄCE i ZŁUSZCZAJĄCE

godzina

CZAS ZABIEGU ok. 1,5 godziny
Zapytaj o produkt

Komentarze